banner

مزایای تصفیه هوای خانگی

گرد و غبار، گرده گیاهان، شوره حیوانات خانگی، هاگ قارچ‌ها و... این توانایی را دارند که به عنوان آلرژن عمل کنند. تحریک آلرژی در اشخاص حساس، ذرات دود و ترکیبات آلی فرار قادر است که یک خطر برای سلامتیبرای سلامتی شخص به حساب بیاید. قرار گیری در معرض ترکیبات مختلف از قبیل ترکیبات آلی فرار امکان بروز علائم سندرم ساختمان را بالا میبرد.

. دستگاه تصفیه هوا به هیچ وجه نباید به هوا چیزی را اضافه نماید 2. سالم ترین و صحیح ترین روش جهت حذف آلاینده ها از هوا استفاده از فیلتر هوا بمنظور جذب ذرات معلق میکرونی و فیلتر کربن اکتیو برای جذب آلودگی شیمیایی و گازهای آلاینده و بو (از طریق جذب سطحی و بدون واکنش شیمیایی) می باشد. 3.فقط زمانی خروجی دستگاه تصفیه هوا از نظر ذرات معلق صفر خواهد بود که کلاس فیلتر هوا H13 باشد و بدنه فیلتر به شکل کامل هوابند باشد چون که در غیر اینصورت ذرات معلق میکرونی از کناره های فیلتر عبور کرده و باز از دستگاه خارج میگردد.

کامل ترین و کارآمدترین دستگاه تصفیه هوا، دستگاهیست که جدای فیلتر هوا ،دارای سیستم پلاسا کلاستر نیز هم باشد. زیرا از آنجایی که کلیه میکروبها ، اعم از ویروس ، باکتری و ذرات آلرژی زا را از بین میبرد، پس چیزی که سبب جذب فیلترهای این دستگاه می شود تنها ذرات معلق و گردوغباری است که در هوا موجود میباشد. پس عمر فیلترهای دستگاه بالا می رود.

بایستی دقت داشته باشید که دستگاههایی که سیستم پلاسماکلاستر را ندارند ، فیلترهایشان پر از ویروس و باکتریهای زنده است و متاسفانه شما در کنار اتاقتان این موجودات را دارید و از آنها نگهداری مینمایید!! پس هنگام خرید دستگاه تصفیه هوا از دارابودن پلاسماکلاستر در دستگاه، حتما اطمینان خاطر حاصل نمایید. همچنین سیستم پلاسماکلاستر فوق العاده مناسب برای کودکان یا افراد دارای آسم یا آلرژی میباشد. پلاسماکلاستر تمام ذرات آلرژی زای موجود در هوا را از بین برده و وقتی هیچ مورد آلرژی زایی در محیط نباشد ، شما بدون هیچ مشکلی تنفس مینمایید.

دستگاه تصفیه هوای خانگی

دستگاه تصفیه هوا موجب حذف شدن آلاینده ها از هوا می گردد و در نتیجه در تصفیه هوا نقش کاربردی دارد همچنین استفاده از دستگاه تصفیه هوا در محل کار و یا زندگی شما موجب از بین رفتن آلودگی ها و الرژی ها و... و تصفیه هوا می گردد. دستگاه تصفیه هوای خانگی را به وسیله متراژ محل سکونت شما دسته بندی و انتخاب می گردد تا به تصفیه هوای خانگی بهتر کمک نماید. دستگاه تصفیه هوای خانگی به تصویه هوا ی یک قسمت از منزل می پردازد و کل ساختمان را این دستگاه تصفیه هوا پوشش نمی دهد. بنابراین دستگاه تصفیه هوا به از بین بردن سیگار و کمک به افرادی که مشکل تنفسی دارند کمک می نماید و به تصفیه هوا می پردازد. بنابراین شما می توانید با استفاده از دستگاه های تصفیه هوای خانگی آلودگی های موجود و ذرات معلق و بو های نا مطبوع را از بین ببرید زیرا آلودگی های موجود در هوا خطرات بیشتری را نسبت به آلودگی های غذا دارند بنابراین باید به تصفیه هوا پرداخت.

روش های تصفیه هوا

تصفیه هوا دارای روش های مختلفی می باشد و همچنین گفته شد دستگاه تصفیه هوا با توجه به اندازه و متراژ محلی که قرار است استفاده شود انتخاب می شود. در دستگاه تصفیه هوا با سایز های کوچک که اصولا دستگاه تصفیه هوای خانگی می باشند از دو روش فیلتر و اشعه ماورای بنفش برای تصفیه هوا استفاده می گردد.

 • روش فیلتر در تصفیه هوا
 • روش اشعه ماوراء بنفش در تصفیه هوا

استفاده از اشعه ماورای بنفش در دستگاه تصفیه هوای خانگی برای استریل و تصیه هوا استفاده می گردد. و همچنین استفاده از فیلتر در دستگاه تصفیه هوا موجب از بین بردن و گرفتن ذرات معلق آلودگی در هوا می گردد که خود فیلتر های تصفیه هوا دارای انواع مختلفی می باشند . فیلتر دستگاه تصفیه هوای خانگی یکی از اجزای مهم دستگاه تصفیه هوا به شمار می رود و انواع مختلف و همچنین دارای استاندارد های مختلف می باشد. و باید نوع فیلتری برای دستگاه تصفیه هوا انتخاب گردد که از عبور کوچکترین ذرات جلوگیری نماید. دستگاه تصفیه هوا هوای اطراف را به داخل می کشد و هوایی که عاری از آلودگی می باشد را به محیط بر می گرداند و اینکه چه میزانی از ذرات را می گیرد و چه مقدار از هوایی را که بر می گرداند و به چه میزان به تصفیه هوا می پردازد را باید در نظر گرفت .

مزایای استفاده از دستگاه تصفیه هوا :

 1. دستگاه تصفیه هوا آلودگی های موجود را از بین می برد و به تصفیه هوای خانگی می پردازد.
 2. دستگاه تصفیه هوای خانگی از طریق لامپ uv میکروب زدایی می نماید و به تصفیه هوا می پردازد.
 3. دستگاه تصفیه هوا از طریق تصفیه هوای خانگی به سلامت بودن و بهداشت کودکان کمک می نماید.
 4. دستگاه تصفیه هوای خانگی اثرات مثبت بر روی اعصاب و مغز افراد می گذارد.
 5. دستگاه تصفیه هوا با انواع ویروس ها مقابله می کند و آنها را از بین می برد و به تصفیه هوای خانگی می پردازد.
 6. دستگاه تصفیه هوای خانگی انواع آلرژی و باکتری ها را از بین می برد.
 7. دستگاه تصفیه هوا این قدرت را دارد که مقدار زیادی گاز خطرناک و سمی و بوهای نامطبوع را از بین ببرد و به تصفیه هوا بپردازد.

چرا استفاده از دستگاه های تصفیه هوا ضرورت دارد؟

آیا می دانید روزانه بیش از دو قاشق ذرات آلوده موجود در هوا را تنفس می کنیم و ریزترین این ذرات خطرناکترین نیز هستند؟ به دلیل اینکه سیستم تنفسی ما قادر به جذب آنها نیستند. دانشمندان و متخصصان تنفسی بر این باورند که استفاده از دستگاه های تصفیه هوا برای کلیه کسانی که در مناطق و شهرهای آلوده مانند تهران زندگی می کنند ضرورت دارد و همچنین برای کودکان، نوجوانان،افراد مسن،بیماران قلبی و بانوانی که باردار هستند، استفاده از دستگاه های تصفیه هوا لازم است. جای نگرانی نیست دستگاههای تصفیه هوا از شما و خانواده شما در برابر آلودگی هوا محافظت می کند.

آیا از خود سوال کرده اید که چرا ما در سواحل دریا و مناطق جنگلی احساس نشاط و انرژی بیشتری می کنیم؟ پاسخ این سوال در بالا بودن تعداد یون های منفی در این مناطق می باشد. تحقیقات نشان داده است در مناطقی که از یون های منفی بالایی برخوردار هستند، آثار حساسیت،آسم،افسردگی و میگرن کمتر دیده می شود و افراد از توان کاری و انرژی بالاتری برخوردارند

 • تعداد یون منفی در سانتی متر مکعب در هوای کوهستان: 10000 عدد
 • جنگل: 4000
 • هوای آلوده تهران: 100 عدد

زمان شستشو و تعویض دوره ای فیلترهای دستگاه تصفیه هوا علت تفاوت قیمت دستگاه های تصفیه هوای خانگی دستگاه تصفیه هوا همراه با سیستم خودکار رطوبت زن

فیلترهای دستگاه های تصفیه هوا که وظیفه جذب آلودگی های متعدد را از هوای داخلی ساختمان شما بعهده دارند به سرعت کثیف شده و نیاز به شستشو و یا تعویض خواهند داشت. معمولاً بهترین زمان برای انجام این کار اوائل فصل پائیز است و هر فیلتر قابل شستشو در هوای آلوده ای مانند هوای تهران هر ماه نیاز به شستشو دارد. فیلترهائی مانند فیلتر هپا و فیلتر کربن اکتیو را هر سال در ابتدای فصل پائیز تعویض نمائید

بطور کلی قیمت محصولات مختلف در هر بازاری متفاوت است و خریدار با توجه به مشخصات و ویژگیهائی که برای هر یک از برند های مختلف ارائه گردیده می تواند مناسبترین گزینه را انتخاب نماید. فیلتر فن کوئل ها در صورت سرویس دوره ای فقط می تواند بخشی از ذرات معلق هوا را جذب نماید و نمی توانند عمل تصفیه هوا را انجام دهند، همانطور که دستگاه های تصفیه هوا هیچ تاثیری در سرمایش و گرمایش محیط ندارند.

با توجه به کارائی محدود سیستم رطوبت زنی بکار رفته در دستگاههای تصفیه هوا بهتر است برای افزودن رطوبت به هوا (خصوصاً در فصل زمستان)از دستگاه جداگانه ای برای رطوبت دهی سرد در کنار دستگاه تصفیه هوا استفاده شود.


برای هر شرکت مهمترین بنر تبلیغاتی لوگو می باشد. درنتیجه طراحی لوگو یکی ازمهمترین بخش های طراحی گرافیکی یک شرکت می باشد که باید از لوگو های مناسبی استفاده می کرد.
بار دیگر به اهمیت ویدئوپروژکتور در مدارس ولامپ ویدئوپروژکتور که از ابزار ویدئو پروژکتورها می باشد می توان پی برد. لامپ ها معمولا به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند.